A megváltozott munkaerőpiaci helyzetben alapvető fontosságú, hogy vezetőként képes legyél motiválni munkatársaidat, beosztottjaidat. Ez a kulcs ahhoz, hogy jól teljesítsenek, illetve hosszú távon is hasznos csapattagokká váljanak.
Blogcikkeinken keresztül most megismerheted, mi az, amit vezetőként a motiválásról feltétlenül tudnod kell.
Fejlődj velünk vezetőként!
A munkaerőpiac gyors változásai megkövetelik, hogy vezetőként tisztában legyél a motiválási módszerekkel és ehhez konkrét, gyakorlatias eszköztárad legyen. A TeamGuide Vezetői Akadémia ebben segít. Mindenképpen érdemes csatlakoznod, amennyiben valódi motiváló vezetővé szeretnél válni, illetve kérdéseidre konkrét, gyakorlatias válaszokat kapni. Csatlakozz akár egy hónapra, vagy fejleszd magad egész évben! Kibővült csomagjaink segítenek ebben!
Hogyan motiváld a munkatársakat?
Egy motivált alkalmazott maga az álom: elkötelezettebb, produktív és pozitív benyomást kelt az egész cégről. Összegyűjtöttük a legalapvetőbb teendőket, hogy motivált emberektől pörögjön a cég.
A munkatársak jelentik a vállalat legnagyobb értékét, és a jó szervezetek meggondolják, hogyan lehetne maximalizálni befektetésük megtérülését. A csúcsra olyan vezetők jutnak el, akik képesek hatékonyan befolyásolni másokat, meggyőzni és motiválni.
Hogyan motiváld munkatársaidat? – Avagy, mi van a pénzen túl?
Sokan úgy tartják, pénzért mindent meg lehet venni. Meggyőződésünk szerint azonban bőven akadnak ez alól kivételek és a cégvezetés világában különösen fontos, hogy felismerjük: a megoldást gyakran a pénzen túl kell keresni!
Talán a két legismertebb motivációs elmélet Abraham Maslow és Frederick Herzberg nevéhez fűződik. Ezek azok a motivációs elméletek, amelyek alapjaiban változtatták meg a motivációról alkotott véleményt. Mi a különbség a két elmélet között?
Vezetőként szeretnél többet is tudni a témáról, illetve további segítséget, szakmai kérdéseidre pedig konkrét gyakorlatias válaszokat kapni? Bővítenéd eszköztáradat és szakmai kapcsolataidat? Csatlakozz a TeamGuide Vezetői Akadémiához!
A sikeres vállalkozások mögött motivált vezetők és motivált munkatársak állnak. Hiába veszed körül magad a legjobb szakemberekkel, a legmagasabban képzett munkatársakkal, ha nem tudod őket motiválni.
Mi a motiváció? – miért kell vele vezetőként foglalkoznod?
A munkahelyi motiváció egy erőteljes eszköz, amelyet a vezetők felhasználhatnak a csapat céljainak elérésére, arra, hogy az alkalmazottakat közelebb hozzák saját céljaikhoz, valamint a termelékenység és a munkahelyi elégedettség ösztönzésére.
A megfelelő ösztönzés, a motiváció megteremtése és fenntartása minden munkahely számára nagyon fontos feladat, hiszen z elégedett, motivált alkalmazottak jóval magasabb szinten képesek teljesíteni.
Régi motoros a csapatban, de nem akar fejlődni. Mit tehetünk vezetőként?
Leggyakrabban a minimális kreativitást igénylő és monoton munkakörökben jellemző, hogy egy idő után az adott munkatárs mindent kifogástalanul végez. Nem hibázik, pontos, precíz, de se egy új ötlete nincs, se fejlődési kedv nem látszik rajta. A piac azonban azt diktálja, hogy egyre több dologhoz értsenek a munkatársak, kövessék a trendeket és fejlődjenek. Mit tegyünk vezetőként a nulla fejlődési igényű, de amúgy megbízható beosztottal? Elriasztom-e, ha tanulásra, fejlődésre, változtatásra ösztönzöm és újabb feladatokat kap? Fontos-e a szerepe a csapatban, mint „régi motoros” és összetartó erő? Lehet még ennyi év után is motiválni?
8 hatékony módszer, amivel motiválhatóak az iparban dolgozók
Az iparban dolgozók motiválása komoly kihívás, de számos lehetőség áll rendelkezésre ennek megvalósításához. Ide tartozik az elismerés és a visszajelzés, a versenyképes bérezés, a karrierfejlesztési lehetőségek biztosítása, valamint a biztonságos munkakörnyezet kialakítása. Emellett fontos a rugalmas munkarend, a világos célok meghatározása, a csapatszellem erősítése és a munka-magánélet egyensúlyának támogatása.