A kiégésre napjainkban már szinte népbetegségként tekinthetünk. Egyre többen (munkavállalók és vezetők egyaránt) küszködnek a problémával, leggyakrabban anélkül, hogy tudnák, létezik rá megoldás. Ehhez azonban ismernünk kell a kiégés okait, tüneteit, a megelőzés és a kezelés módját. Alábbi cikkeink segítenek abban, hogy mindent megtudj a kiégésről.
Tudj meg mindent a kiégésről szeptemberi élő képzéseinken!
A TeamGuide Vezetői Akadémia heti élő képzésekkel segít kérdéseidre konkrét, gyakorlatias válaszokat kapni. Szeptemberben az őszi kihívások lesznek a fókuszban, ráadásul 2 élő adás is a kiégésről fog szólni.
Az elégedett és motivált munkaerő létszükséglet egy sikeres vállalkozásban. A motiváció azonban könnyen elmúlhat, ha nem fordítunk kellő figyelmet munkatársainkra, szépen lassan elindulhatnak a kiégés útján. Ennek elkerülése az egyik legfontosabb feladata egy vállalkozásnak.
A csökkenő teljesítmény, a lehangoltság, a fáradtság, motiválatlanság hátterében nagyon sok esetben a kiégés áll. A kiégés ellen sokat tehetsz te is, de fontos lépés, hogy felismerd azt, hogy téged is érint.
Napjainkra már bármilyen munkakörben mutatkozhatnak a kiégés jelei. Az állandó teljesítménykényszer, a fokozott elvárás miatt már szinte bárkit érinthet egy munkahelyen. De melyek a burnout jelei a különböző fázisokban?
A kiégés, vagy más néven a burnout nem egyik pillanatról a másikra kialakuló probléma. Fokozatosan, lépésről lépésre jön létre a jelenség, a kiégés szakaszai egymásra épülnek. Amennyiben érint a szindróma, akkor te melyik szakaszban vagy?
Vezetőként szeretnél többet is tudni a témáról, illetve további segítséget, szakmai kérdéseidre pedig konkrét gyakorlatias válaszokat kapni? Bővítenéd eszköztáradat és szakmai kapcsolataidat? Csatlakozz a TeamGuide Vezetői Akadémiához!
A kiégés megelőzése elsősorban a munkahely feladata, de nem hárítható pusztán a munkáltatóra, annak megelőzéséért mindkét félnek tenni kell. Kölcsönösen kell segíteni egymást a kiégés megelőzése, elkerülése érdekében.
A kiégés egy olyan tünetegyüttes, amely a hosszútávon fennálló, folyamatosan magas elvárások, valamint a magas teljesítmény kényszer miatt alakul ki. Az állandó stresszhelyzet miatti fokozott érzelmi megterhelés miatt mentális, érzelmi és fizikai kifáradás jön létre, amelynek kezelése alapvető.