Nehezen találsz jelölteket a pozícióra? A jelentkezők nem válnak be rövid távon sem? Komoly kihívás és nem megy zökkenőmentesen az új munkatársak beillesztése a csapatba?
A mai üzleti és munkaerőpiaci környezetben kulcsfontosságú, hogy a kiválasztási és onboarding folyamatok minél hatékonyabbak legyenek. Enélkül ma már nem garantálható az üzleti siker.
HR vezetőként feltétlenül tisztában kell lenned a cégen belüli kiválasztással és az onboardinggal kapcsolatos kihívásokkal. Kész válaszokkal, megoldásokkal kell rendelkezned az alábbi területeken:
toborzás
kiválasztás
beillesztés
motiválás és mentorálás
munkaerő megtartás.
Blogcikkeinken keresztül most megismerheted, hogy mi az, amit HR-esként az Onboarding-ról tudnod kell.
Fejlődj velünk HR vezetőként!
A munkaerőpiac gyors változásai megkövetelik, hogy HR vezetőként lépést tarts a piaci trendekkel, tisztában legyél az új módszerekkel és természetesen a kiválasztási, illetve az onboarding folyamatokkal, lehetőségekkel. A TeamGuide Vezetői Akadémián áprilisban ez lesz a központi téma. Mindenképpen érdemes csatlakoznod, amennyiben szeretnél lépést tartani az újdonságokkal és szeretnél kérdéseidre konkrét, gyakorlatias válaszokat kapni. Csatlakozz akár egy hónapra, vagy fejleszd magad egész évben! Kibővült csomagjaink segítenek ebben!
Mi pontosan az onboarding?
Az onboarding – beillesztés egy stratégiai folyamat, amelynek célja az új munkatárs integrációja a vállalathoz, annak kultúrájához, hogy annak produktív tagjává váljon. Tudj meg többet az onboarding alapjairól!
Az onboarding folyamat során gyakran szembesülhetsz HR-esként egyedi problémákkal, amelyeket akkor tudsz legkönnyebben megoldani, ha az általános kihívásokra már rendelkezel válaszokkal.
Egy munkatárs képességei fejleszthetőek, ha jó a hozzáállása, míg a viselkedése és a másokra gyakorolt hatása nem a képességeitől függ! Éppen ezért még a felvételi döntés előtt érdemes kérned a TeamGuide Onboarding szolgáltatásunkat, hogy minimalizáld a jelölttel kapcsolatos kockázatokat!
Extra vezetői támogatás
Vezetőként szeretnél többet is tudni a témáról, illetve további segítséget, szakmai kérdéseidre pedig konkrét gyakorlatias válaszokat kapni? Bővítenéd eszköztáradat és szakmai kapcsolataidat? Csatlakozz a TeamGuide Vezetői Akadémiához!
Jelöltanalízis – a munkaerő kiválasztás támogatása
Egy új munkatárs kiválasztása rendkívüli körültekintést igénylő feladat, amely az alkalmazott folyamattól függően rengeteg pénzt, időt és energiát emészt fel. A kockázatok elkerülése miatt rendkívül hasznos a munkaerő kiválasztás támogatása jelöltanalízissel.
A ideális munkaerő megtalálása többről szól, minthogy találj egy jelöltet a megfelelő képzettséggel és tapasztalattal, hiszen szükségesek a kompetenciák is.
A munkaerő toborzás megkezdése előtt érdemes számos dolgot mérlegelni. Ki(ke)t szeretnél elérni, mit szeretnél a cégről elmondani, mennyire sürgős az új munkatárs(ak) megtalálása? Számos kérdés, amelyekre tudnod kell a választ, mielőtt a megfelelő toborzási módszer mellett teszed le a voksodat.
Az onboarding eszköztárából számos elemet alkalmazhatsz már a kiválasztási folyamat során is: előszűrés, bemutatkozó beszélgetés, viselkedéselemzés, tesztek, próbanap. Ismerd meg ezeket közelebbről is!
Az új munkatárs beillesztése, az onboarding sikere nagyban függ attól, hogy felkészült-e a cég az új munkatárs fogadására és arra, hogy integrációja zökkenőmentes legyen.
Orientációs program – a beillesztési folyamat első lépése
Az orientációs programot gyakran összetévesztik a beillesztési folyamattal, de nem ugyanazt jelenti, hiszen az a munkahelyi beilleszkedést segítő folyamatnak csak az első része. De akkor mi is pontosan az orientációs folyamat?
A munkahelyi mentorálás garantálja a dolgozók számára a tanulás és a szakmai előrelépés lehetőségét, ez pedig alapvető ahhoz, hogy a vállalat folyamatosan fejlődőképes legyen. Ez szintén fontos egy új munkavállaló érkezése esetén is. De hogyan működik a mentorálás?