Napjainkra teljesen megváltoztak a nők munkahellyel kapcsolatos elvárásai és prioritásai. Ezzel párhuzamosan szintén megváltozott a munkahelyi megítélésük, illetve a feléjük tanúsított hozzáállás is.
Mi tesz, vagy tehet egy munkahelyet vonzóvá a nők számára?
A rövid válasz: sok minden.
A legegyszerűbb, ha abból indulunk ki, hogy a jó és vonzó munkahely olyan körülményeket biztosít minden alkalmazott számára, amelytől jól fogja érezni magát, nemtől függetlenül. A megfelelő munkahelyi légkör, az egyenlő bánásmód, a pozitív vállalati kultúra, a testhezálló feladatok, a kiváló folyamatmenedzsment, a jó munkakörülmények és nem utolsósorban az arányos bérezés mind-mind fontosak ehhez. De akkor mi kell még?
Extra vezetői támogatás
Vezetőként szeretnél többet is tudni a témáról, illetve további segítséget, szakmai kérdéseidre pedig konkrét gyakorlatias válaszokat kapni? Bővítenéd eszköztáradat és szakmai kapcsolataidat? Csatlakozz a TeamGuide Vezetői Akadémiához!
Ahány munkatárs, annyi prioritás, elvárás, mentalitás, munkatempó, hozzáállás. Természetesen nem lehet minden igényt kielégíteni, de törekedni kell rá. Ehhez szükséges lehet a vezetői érzelmi intelligencia fejlesztése.
Bár sztereotípiának tűnik, de nem lehet elmenni amellett, hogy a női létből fakadóan a hölgyekre (és különösen az anyukákra) sok esetben más kihívásokat és feladatokat róhat az élet, így magától értetődő, hogy egyedi igényeik, elvárásaik lehetnek munkájukkal és a munkakörülményekkel kapcsolatban. Persze tudjuk azt is, hogy ugyanúgy egy férfi (apuka) is lehet például, aki rohan a gyermekéért az óvodába, iskolába, bevásárol, stb., amely kihatással van a munkájára is.
Egy kis extra, csak nőknek
A fentiekből már látszódik, hogy – bár banálisnak tűnhet -, az egyedi igények alapján lesz egy-egy munkahely vonzó egy munkavállalónak, álláskeresőnek. Könnyen belátható, hogy a nők számára kimondottan az jelenthet “extrát”, ha a munkahelyi kultúrának vannak válaszai, megoldásai azokra a helyzetekre is, amelyek a hölgyeket érintik. Mire gondolunk? Többek között a gyermekvállaláshoz és szüléshez, illetve azt ezt követő időszakhoz kapcsolódó támogatásokra.
Természetesen a fentiek megvalósítása mindenképpen igazodjon a munkavállaló igényeihez! A jó hír az, hogy amennyiben egyszer már kidolgoztunk folyamatokat, esetleg beruháztunk eszközökre is, akkor egyúttal hosszú távú megoldást is találtunk. És erről természetesen kommunikálhatunk is blogcikkben, posztban, álláshirdetésben közzétéve a céges kultúrának ezen részét, mint munkahelyi támogatás / munkakörülmények. Így valóban vonzóvá tehetjük vállalkozásunkat a nők részére.
Olvass bele a könyvembe: A motivált munkatárs létezik