Egy új munkaerő alkalmazása számos kockázatot rejt magában. Ezek lehetnek szakmai, illetve pénzügyi kockázatok.
A szakmai, illetve személyi kockázatok fakadhatnak a jelölt viselkedéséből és cselekedeteiből, hozzáállásából, képességeiből (annak korlátaiból) akár, de az kijelenthető, hogy mindenképpen pénzügyi rizikót jelentenek a vállalkozásra tekintettel.
Ez a kockázat pedig a bérek és a különböző szolgáltatások árának növekedésével egyre nagyobb anyagi terhet ró a cégekre. Éppen ezért fontos, hogy a lehető legnagyobb mértékben csökkenthetőek legyenek a jelölt kiválasztásánál a kockázatok. A TeamGuide Jelöltanalízis egy olyan szolgáltatás, amely választ ad az alábbi kérdésekre:
Motivált lesz a jelölt?
Be fog tudni illeszkedni a csapatba?
Milyen érvényesülési eszköztára van?
Beváltja a hozzá fűzött reményeket?
Tud majd illeszkedni a cégkultúrához?
Ki tudja hozni magából a legjobbat?
Hogyan változik a jelölt viselkedése hosszabb távon?
Ezek rendkívül fontos kérdések, amelyek még a jelölt kiválasztása előtt megválaszolásra várnak. Hogyan működik? Ismerd meg a TeamGuide Jelöltanalízist!
Megéri a jelöltanalízis?
Ahhoz, hogy ezt a kérdést meg tudjuk válaszolni, ahhoz szükségünk van a pontos számokra.
Az átlagkeresetet figyelembe véve a munkáltatói költségek a kiválasztás előtt és a próbaidő alatt:
Bérköltség
2.052.306.- Ft
Bérköltség + álláshirdetés
2.239.216.- Ft
Bérköltség + fejvadász
2.752.306.- Ft
Ezek szabad szemmel is jól látható összegek, amelyeket hívhatunk nyugodtan pénzügyi kockázatnak egy új munkatárssal kapcsolatban. Azt azonban érdemes megjegyezni, hogy a valóságban egy komolyabb pozíció esetén ezek a költségek a sokszorosukra ugranak. Például egy fejvadász szolgáltatáson keresztül “szerzett” tapasztalt programozó a maga nettó 700.000.- Ft-os bérével már több, mint 4.300.000.- Ft-ot “kostál”. Természetesen amennyiben beválik az új munkaerő hosszú távon is, akkor ez egy valid befektetés, de mi van akkor, ha nem válik be?
A TeamGuide Jelöltanalízis lényege éppen az, hogy a szolgáltatással a vállalkozás csökkenteni tudja azt a kockázatot, amelyet pont az jelent, hogy az új munkatárs nem válik be. Ugyanis ilyenkor a teljes kiválasztási és onboarding folyamatot elölről kell kezdeni, amely az anyagi befektetésen kívül további járulékos pénzügyi kiadásokkal, veszteségekkel járhat. Gondoljunk itt – többek között – egy újabb álláshirdetés költségére vagy egy, a munkatárs távozásával elvesztett projektre. De mennyi az annyi?
TeamGuide Jelöltanalízis díja
TeamGuide Jelöltanalízis díja *
Ft
49900 + ÁFA
Teszt
Elemzés
Kiértékelés
Cselekvési terv
Népszerű
* az egyik legnépszerűbb csomagunk, amely mennyiségi kedvezményt is tartalmaz.
A TeamGuide Jelöltanalízis csomagok nagymértékben az ügyfél elvárásai alapján kerülnek összeállításra, figyelembe véve az egyedi igényeket (pl: személyes interjúztatással egybekötött elemzés). Egyedi ajánlatért keressen minket!
Megéri ez a vállalkozásnak? Mit is jelentenek valójában a fenti összegek?
Alapesetben egy átlagkeresetet tekintve a próbaidő végéig egy munkavállaló 2.052.306.- Ft-os költséget generál. A Jelöltanalízis költsége ebben az esetben kevesebb, mint ennek az összegnek a 3%-a!
0%
Egy olyan pozíció esetén, amelyet példaként említettünk a maga nettó 700.000.- Ft-os havi fizetésével, a próbaidő alatt 3.568.422.- Ft munkabér költséget jelent. A Jelöltanalízis díja ebben az esetben kevesebb, mint 2%-a ennek az összegnek.
0%
És akkor még nem beszéltünk az elszálló toborzási költségekről, amelyek szintén jelentős és felesleges kiadásokká válnak, amennyiben a kiválasztott munkaerő nem válik be.
Akkor megéri?
A számok tükrében biztosan megéri csökkenteni a kockázatot a jelölt kiválasztása során és ebben komoly segítség a TeamGuide Jelöltanalízis. Az már természetesen a döntéshozó preferenciáin múlik, hogy továbbra is vállalja az eddig használt jelölt kiválasztási folyamattal járó kockázatokat, vagy a fenti példák alapján jobbnak látja, hogy csökkentse azokat.