A munkahelyi motiváció kulcsfontosságú a termelékenység és a dolgozói elégedettség szempontjából. Különösen igaz ez az ipari szektorban, hiszen a területre jellemző lehet a kötött feladatok miatti monotonitás, a kapacitások maximalizálásával járó munkahelyi stressz, illetve a több műszakból, illetve a tervezett gyári leállásból adódó bizonytalan munkarend.
Éppen ezért fontos, hogy az iparban dolgozó vezetők tisztában legyenek azzal, hogyan növelhetik munkásaik elkötelezettségét és teljesítményét. Ebben a cikkben bemutatunk 8 ilyen hatékony módszert.
Érdemi visszajelzés és elismerés
Alapvető fontosságú, hogy a vezető rendszeresen ismerje el a jól végzett munkát, és adjon konstruktív visszajelzést és dicsérjen, hogy a munkások érezzék, értékelik erőfeszítéseiket.
Versenyképes fizetés és juttatások
A versenyképes bérezés és juttatások biztosítása stabil alapot jelent ahhoz, hogy a munkások érezzék, megéri nekik a kemény munka. De ne feledjük: a pénz nem minden!
Karrierfejlesztési lehetőségek
A továbbképzések és előrelépési lehetőségek felkínálása hozzájárul ahhoz, hogy a munkások lássák a hosszú távú perspektívát a vállalatnál.
Az egyik alapvető munkavállalói igény az, hogy a vállalat gondoskodjon a biztonságos és egészséges munkakörnyezetről, így a munkások biztonságban érezhetik magukat és elkerülhetik az egészségügyi kockázatokat.
Rugalmasság a munkarendben
A rugalmas munkarend biztosítása komoly fegyvertény ahhoz, hogy a munkások jobban össze tudják egyeztetni a munkájukat a magánéletükkel.
Extra vezetői támogatás
Vezetőként szeretnél többet is tudni a témáról, illetve további segítséget, szakmai kérdéseidre pedig konkrét gyakorlatias válaszokat kapni? Bővítenéd eszköztáradat és szakmai kapcsolataidat? Csatlakozz a TeamGuide Vezetői Akadémiához!
Egy jó vezető mindig tisztázza a célokat és elvárásokat, és ezeket megfelelően kommunikálja, így a munkások pontosan tudják, mit várnak el tőlük.
Toborozz okosan!
A fizikai munkaerő toborzás számos sajátossággal bír. Érdemes ezeket figyelembe venni és a legmegfelelőbb módszert alkalmazni.
Csapatszellem erősítése
A csapatépítő programok ösztönzik a kollektív munkát és biztosítja, hogy a munkások erősebb kötődést érezzenek egymáshoz és a céghez.
Munka és magánélet egyensúlyának támogatása
Ma már elengedhetetlen, hogy a vállalkozás lehetőséget biztosítson a munka és a magánélet egyensúlyának megtartására, például szabadidős programok szervezésével vagy családbarát intézkedésekkel.
Természetesen a fentieken túl számos motiválási lehetőség áll rendelkezésre, amennyiben a vezető megfelelő eszköztárral rendelkezik ehhez. Ebben segít a TeamGuide Vezetői Akadémia, amely heti élő képzésekkel és hatalmas tudásanyaggal támogatja a vezetők – többek között az ipari vezetők – fejlődését.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Olvass bele a könyvembe: A motivált munkatárs létezik